Adrenalin Ginger Star

 

   
Plemeno Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Pohlaví Pes
Datum narození 9.6. 2009
Otec Axaluca of Great Pleasure
Matka Carry Sexy Rexy
Barva Zlatá
Chovatelská stanice Ginger star

 

Adík je představitelem rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever. Dlouhý název, že? :-) 

Je to přátelský, legrační a krásný rezavý retrívr. Nemá rád samotu, ostatně jako každý pes z tohoto plemene. Když si dovolíme odejít pryč z domu, naše úmysly pozná už když si vezmeme jiné oblečení, než normálně nosíme doma nebo když si mamka vezme kabelku. Vyběhne na čtvrtý, popřípadě pátý schodek  a svůj nesouhlas ukazuje nejdříve silným vysokým kvíkáním a poté hlučným vytím, klidně i nám přímo do obličeje. :-) No, je to zlatíčko.

A pak, že tolleři neštěkají, ten náš je zřejmě vyjimka. A mysleli jsme si i to, že nemá rád vodu. (Tudíž je opět výjimka). Ze začátku tam odmítal vlézt. Potom jsem přišla na metodu piškot ve vodě. Sice mu to trvalo opravdu dlouho a ani se celý nenamočil (Metoda jak zůstat co nejvíce suchý: Přední tlapy ve vodě a na zadních se natahuje tak, aby měl hlavu co nejvíce vepředu), ale po pár dnech už troufnul udělat i pár kroků pro klacek. Teď vodu miluje a vydá se tam bez obav i pro klacek, který plave uprostřed rybníku. Adíkova výdrž hraničí s hyperaktivitou, skutečně. Skoro pořád chce s tátou hrát fotbal nebo se se mnou přetahovat o uzel. Hraje si i sám, ale to ho tolik nebaví. Ale asi nejvíce ho baví ten fotbal. Opravdu vydrží hodně dlouho, i když už nemůže. Napije se a hraje dál. Také ho baví chytání sněhových koulí, když je léto, vymění to za převalování v trávě. 

Neodmítne žádný pamlsek, pro ten udělá opravdu všechno. Tedy, když není v přítomnosti jiného psa. To se soustředí jen na něho a občas mu i tečou slinty. Doma je poslušný, venku je to o něco horší, na cvičáku.... no, řekněme, že to může být lepší. Raději si chce hrát s pejsky, než poslouchat paničku. Ale trošku se uklidnil, když byl ještě malý, nevydržel ani minutu v klidu sedět vedle nohy. Teď už ano. No, je to naše zlatíčko, všichni ho máme moc rádi. Děkuji za pozornost a že jste vydrželi přečíst tento dlouhý článek. :-)